Máte otázku? Potřebujete poradit?
Tel.: 571 116 320
E-mail: info@lipoelastic.com

Silikon představuje jedinou klinicky prokázanou povrchovou léčbu jizev

Biodermis je již více než 25 let průkopníkem ve vývoji produktů s obsahem silikonu pro ošetřování jizev. Naše komplexní řada produktů se stala standardem pro zdravotnické odborníky se zaměřením na prevenci a ošetřování keloidních a hypertrofických jizev. Když věc zjednodušíme, použití silikonu je jedinou metodou pro ošetření jizev, která byla klinicky prokázána.

Každý chirurgický zákrok, říznutí, odřenina nebo popálenina může mít za následek vznik jizvy. Jizvy mohou mít řadu funkčních, kosmetických i psychických následků. Vlastnosti jizvy závisí na její velikosti, umístění, šicí technice a způsobu jejího ošetřování. Mezi další faktory patří věk, rasa a genetické predispozice.

Nové, převratné výrobky k ošetření jizev jsou vždy na obzoru. Biodermis pokračuje ve zkoumání příčin vzniku jizev a nadále investuje prostředky do vývoje rozsáhlé škály inovativních léčebných produktů.

Inovace a prokázané výsledky. To je Biodermis - kůže jako věda.

 

Jak silikon působí? Jizvy pro své hojení potřebují ideální prostředí, což znamená vhodnou rovnováhu vlhkosti a maximální přísun kyslíku. Silikon jizvu zcela zapouzdří, což znamená, že zcela kryje místo hojení, kde poskytuje rovnovážnou hydrataci a umožňuje přísun kyslíku. Ačkoli je rána zcela překrytá, silikon je semipermeabilní, což znamená, že umožňuje přísun kyslíku a přebytečnou vlhkost naopak uvolňuje. Správně hydratovaná a okysličená pleť umožňuje okolní zdravé tkáni lepší prolínání s jizevnatou tkání. Jizva má přirozenější barvu, je jemnější a celkově plošší. Používání výrobků podle návodu může výrazně snížit výskyt jizev.

Léčba silikonem ve všech podobách (fólie, masti, tyčinky) normalizuje tvorbu kolagenu, což má za následek měkčí a plošší jizvy. Silikon je zcela netoxický, bezpečný a snadno aplikovatelný na citlivou i dětskou pokožku. Silikon je nejlepší volbou pro ošetření čerstvých i starých jizev.