Máte otázku? Potřebujete poradit?
Tel.: 571 116 320
E-mail: info@lipoelastic.com

Epi-Derm

Je samolepicí?

Narozdíl od mnoha přípravků proti jizvám, je Epi-Derm samolepicí, ačkoli na určité oblasti těla budete muset použít Epi-Tape.

Jak dlouho je třeba Epi-Derm používat?

Epi-Derm, Pro-Sil a Xeragel musí být aplikován minimálně 12 hodin denně po dobu 8-12 týdnů.

Jaký je rozdíl mezi vašimi a dalšími produkty?

Narozdíl od jiných výrobků na rekukci jizev, jsou Epi-Derm, Pro-Sil a Xeragel vyrobeny z lékařského silikonu. Vzhledem ke kvalitě a vysokým standardům produktů Biodermis jsou tyto prodávány přímo do nemocnic, popáleninových center, plastických chirurgům, dermatologům a dalším specialistům.

Jak účinný je Epi-Derm na starší jizvy?

Klinické studie prokázaly větší účinnost na mladších jizvách. Jedna z těchto studií stanovila míru úspěšnosti redukce jizev na 85 % v případě jizev do jednoho roku stáří, u jizev starších 10 let už to bylo pouze 65 %.

Potřebuji k fólii Epi-Derm také Pro-Sil a Xeragel?

Pro-Sil a Xeragel se často používají během dne u jizev na viditelných místech (obličej, ruce, lokty atd.). Při celodenním používání mnoho pacientů využívá fólie Epi-Derm během noci, kdy doma spí. 

Odstraní Epi-Derm mou jizvu zcela?

Pravděpodobně ne, stejně jako to neumí žádný jiný produkt. Výsledkem správného užívání je minimalizace výšky, tloušťky a/nebo odbarvení jizvy, což ji učiní mnohem méně nápadnou.

Mohou nastat komplikace?

Zřídka. Nicméně jako v případě jiných produktů, které se aplikují přímo na kůži, existuje potenciál pro vznik kontaktní dermatitidy (vyrážky). Pokud k tomu dojde, přerušte používání Epi-Derm.

Je používání bezpečné?

Ano. Každý produkt má certifikaci amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a evropskou značku CE. Je složen z bezpečného, netoxického, semiokluzivního silikonového gelu.

Mohu fólii Epi-Derm stříhat?

Ano, silikonové fólie Epi-Derm lze stříhat a řezat za pomoci čistých nůžek, resp. nože. Silikonová fólie by měla pokrývat celou jizvu a přesahovat o zhruba 0,5 cm za její okraje. 

Čím se Epi-Derm liší od ostatních silikonových fólií?

Jsme inovátory v tomto oboru a jako první představujeme různé varianty produktů při zachování nejvyšší kvality a splnění přísných norem.

Mohu použít Epi-Derm společně s jinými produkty?

Pod silikonovou fólií by se nemělo používat nic (mezi fólií a jizvou). Samozřejmě, během dne řada lidí na viditelných místech (obličej, ruce, lokty atd.) používá na jizvy Pro-Sil a Xeragel.

Jak by měl být Epi-Derm uchováván?

Biodermis doporučuje uchovávání v původním obalu při pokojové teplotě.

Jak brzy by se mělo začít s používáním Epi-Derm?

Epi-Derm by se měl začít aplikovat po odstranění stehů ve chvíli, kdy místo neobsahuje strupy.

Mohou Epi-Derm používat děti?

Ano, je bezpečný a netoxický a děti jej používat mohou.

Která strana má být aplikována na jizvu?

Vždy přikládejte lepivou stranu fólie na jizvu.

Je třeba fólii odstraňovat při sprchování, cvičení či plavání?

Ano, je třeba ji při těchto aktivitách sundávat z důvodu zvýšené vlhkosti.

Může se Epi-Derm používat na obličejové jizvy?

Ano, silikonové pásky Epi-Derm fungují na obličeji skvěle. Pacienti se často rozhodnou během dne používat na obličeji Pro-Sil nebo Xeragel, protože jsou méně viditelné, a Epi-Derm aplikují na noc.

Jak dlouho silikonová fólie vydrží?

Jakmile se fólie začne používat, lze ji aplikovat po dobu 1-2 týdnů. V momentě, kdy začne ztrácet svou lepivou schopnost, nebo nečistoty z ní nelze odstranit řádným denním oplachem, je čas na její výměnu.

Nepoužitý výrobek vydrží při správném způsobu skladování mnoho let.

Co jsou keloidy a umí jim Epi-Derm předcházet?

Keloidy jsou důsledkem přemnožení husté vazivové tkáně, která se obvykle vyvíjí po zhojení rány. Když se vytváří jizva, v místě rostou pojivové tkáně a vlákna, které ji drží zavřenou. Keloid vzniká ve chvíli, kdy se buňky tvoří dál i po zacelení. Mezi příznaky patří pigmentace kůže, svědění, nebo bolestivost.

Mezi možnosti léčby patří silikonové fólie proti keloidům a kompresní terapie. Léčba je nejefektivnější do jednoho měsíce po zhojení rány či zranění.